Po stopách Shakespeara


plakat-OPVK-56-SECR

Anglie – „Po stopách Shakespeara“

Fotografie z našeho jazykového kurzu v zahraničí naleznete zde:

Neděle 29.1.2015     – Pondělí 30.11.2015     – Úterý 1.12.2015

Středa 2.12.2015      – Čtvrtek 3.12.2015        – Pátek 4.12.2015

Sobota 5.12.2015

V některých případech omluvte zhoršenou kvalitu snímku. Mnoho fotografií je foceno za zhoršených světelných podmínek bez použití stativu. Fotografie jsou složeny od 3 autorů.

Po stopách Shakespeara – zápisy z deníku

Pondělí

IMG_8842

Zdravíme z této krásné země! Především… všichni jsou zdrávi (i vyučující  ) a máme se super! Ubytování je opravdu pěkné, pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, k dispozici jsou zásuvky, topí se (až moc) a jídlo je také fajn.
Škola je poměrně daleko od místa ubytování (ne co se týče vzdálenosti), ale naprosto šílených dopravních kolon, které jsou v Londýně v jakoukoliv dobu.
Všechno ale naprosto skvěle zvládáme. Ráno jsme (cca v 9 hod.) procházeli okolo katedrály St. Paul´s, poté jsme přešli k Toweru. Po zaplacení vstupného jsme si tento unikátní historický komplex podrobně prohlédli. Mimo jiné jsme viděli anglické korunovační klenoty, havrany střežící Tower, Beefeaters (strážci Toweru). Po řece Temži jsme výletní lodí podjeli Tower Bridge a pěšky se vydali na královskou observatoř Greenwich, kterou prochází nultý poledník. Následovala návštěva námořního muzea. Procházkou kolem Temže jsme došli až k 02 Aréně, kde na nás čekal autobus……..užíváme si to…

IMG_8774

IMG_8780

IMG_8921

IMG_8931

Úterý

IMG_9055
IMG_9102
IMG_9099

 

A opět traffic jam. Cestu do školy jsme zvládli (cca 25 km) za 2,5 hodiny!
Lektoři už na nás čekali a rozdělili si žáky do skupin (je zde ještě jedna základní škola z Loštic- tak jsou skupinky promíchány).
Po ukončení výuky, kdy jsme se také nasvačili, jsme odjeli směrem na Windsor- honosné sídlo královského rodu. Prošli jsme si městečkem a navštívili tamní hradní komplex, který je co se týče velikosti druhý největší v Evropě (největší je u nás v Praze  ). Pokud bychom ale měli porovnat jeho krásu… jednohlasně jsme se shodli, že jsme krásnější hrad ještě neviděli. Jeho architektonickou krásou, ale i vnitřním vybavením. A protože byla královna in, alespoň jsme jí zamávali.

 Středa

IMG_9196

Začátek výuky jsme si (po domluvě s lektory) domluvili na 10 hodin. Jelikož se nám podařilo ke škole přijet o něco dříve, stihli jsme krátký nákup v Poundland.
Výuka probíhala bez problémů a my jsme se mohli vydat odpoledne do rodiště Williama Shakespeara- městečka Stratford nad Avonou. Cestou jsme si (v rámci nabuzení romantiky  ) pouštěli filmy Zamilovaný Shakespeare a Romeo a Julie. Po příjezdu na místo jsme si prohlédli velkou část tohoto překrásného městečka včetně interiérů Williamova rodného domu.

IMG_9123

IMG_9194

 

 

Čtvrtek

IMG_9486

Opět výuka ve škole, tentokrát však naposled. Rozdávaly se certifikáty za úspěšné zvládnutí studia a Aaron v převlečení jako Father Christmas rozdával také dárky. Loučení bylo zábavné a dojemné.
Odpoledne jsme se prošli po druhém břehu řeky Temže. Procházeli jsme kolem London Eye, Millennium Bridge, Tower Bridge (měli jsme štěstí, že jej zrovna zvedali) a spousty dalších zajímavých míst.

IMG_9677

 

IMG_9774

IMG_9729

IMG_9746

Pátek

Náš poslední den v Anglii. Brzy ráno budíček, snídaně, sbalení věcí a odjezd k O2 Aréně, kde na nás musel autobus celých 9 hodin čekat. My jsme se zatím vydali londýnským The Tube do té nejkrásnější královské části Londýna. Viděli jsme Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, šli jsme kolem sídla premiéra a viděli jsme i střídání stráží. Na Trafalgar Square jsme měli malou přestávku a stihli jsme i nákupy v obrovském Primarku na Oxford Street……No a pak už cesta domů……

Tak zase někdy ……Londýne…… na shledanou!